LKG Leövey Klára Gimnázium / iskolánkról - számítástechnika

TANULMÁNYI VERSENYEKEN ELÉRT EREDMÉNYEK

1992/93

A "Garay" Programozói Verseny országos döntôjében az "Alkalmazói Programok" kategóriájában
4. helyezést ért el Nagy Balázs III.D. osztályos tanuló (felkészítô tanára: Bánhegyesi Zoltán)

1993/94

A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnika Versenyen
1. helyezést ért el Pósta Zoltán 1.d osztályos tanuló (felkészítô tanár: Fehérné Dallos Eszter)
2. helyezést ért el Benkô Tamás 2.d osztályos tanuló (felkészítô tanár: Kalmár Róbert)
23. helyen végzett Varga András 1.d (tanára: Fehérné Dallos Eszter)
27. helyen végzett Kónya Csaba 1.d (tanára: Fehérné Dallos Eszter)

A Fôvárosi Gimnáziumok Számítástechnikai Alkalmazói Versenyén
1. helyezést ért el Mitók Dezsô 4.d osztályos tanuló (felkészítô tanár: Bánhegyesi Zoltán, Kalmár Róbert)
2. helyezést ért el Pósta Zoltán 1.d osztályos tanuló (felkészítô tanár: Fehérné Dallos Eszter)

A Fôvárosi Általános Iskolák Számítástechnikai Alkalmazói Versenyén adatfeldolgozó kategóriában
2. helyezést ért el Hirsch Márta 2.g osztályos tanuló
5. helyezést ért el Horváth Balázs 2.g osztályos tanuló
(felkészítô tanárok: Gyene Andrásné, Bánhegyesi Zoltán)

1994/95

A Nemes Tihamér Országos Középfokú Számítástechnikai Versenyen
18. helyezést ért el Pósta Zoltán 2.d osztályos tanuló (Tanára: Fehérné Dallos Eszter)

A Fõvárosi Gimnáziumok Számítástechnikai Alkalmazói Versenyén
5. helyezést ért el Aranyossy Gergely 1.d osztályos tanuló (Tanára: Bánhegyesi Zoltán)

A Fõvárosi Általános Iskolák Számítástechnika Alkalmazói Versenyén adatkezelési kategóriában
1. helyezést ért el Vadász Illés 2.g osztályos tanuló
3. helyezést ért el Aranyossi Márta 2.g osztályos tanuló
(Tanáruk: Gyene Andrásné)

1995/96

A Nemes Tihamér Országos Középfokú Számítástechnikai Versenyen
41. helyezést értek el Benkõ Tamás és Varga András tanulók
42. helyezést ért el Kónya Csaba 2.d osztályos tanuló

A Fõvárosi Gimnáziumok Számítástechnikai Alkalmazói Versenyén
1. helyezést ért el Varjú Gergely 4.d osztályos tanuló
8. helyezést ért el Szendy Gergõ 2.d osztályos tanuló

1996/97

A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Versenyen
11. helyezést ért el Szabó Viktor 11.(III.)D osztályos tanuló
22. helyezést ért el Pósta Zoltán 12.(IV.)D osztályos tanuló
31. helyezést ért el Varga András 12.(IV.)D osztályos tanuló
38. helyezést ért el Hetényi Viktor 12.(IV.)D osztályos tanuló
64. helyezést ért el Szabó Gábor 12. (IV.)D osztályos tanuló
(tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter, Sebestény László)

A Fõvárosi Gimnáziumok Számítástechnikai Alkalmazói Versenyén
3. helyezést ért el Koók Dávid 9.A osztályos tanuló
9. helyezést ért el Léderer András 12.(IV.)D osztályos tanuló
10. helyezést ért el Aranyossy Gergely 11.(III.)D osztályos tanuló
17. helyezést ért el Hornyacsek Dániel 11. (III.)D osztályos tanuló
24. helyezést ért el Jafcsák Zsolt 12.(IV.)D osztályos tanuló
(tanáraik: Horváth Róbert, Szabóné Nagy Dóra, Vermes Miklós)

1997/98

Az 1997. évi, Fokvárosban megrendezett Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI'97)
Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló bronzérmet szerzett
(tanára: Bánhegyesi Zoltán)

A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Verseny országos döntõjében
1. helyezést ért el Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló
12. helyezést ért el Szabó Gábor 1/13.Q osztályos tanuló
17. helyezést ért el Pósta Zoltán 1/13.Q osztályos tanuló
42. helyezést ért el Kónya Csaba 11.D osztályos tanuló
68. helyezést ért el Lukácsy Gergely 12.D osztályos tanuló
(tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter, Sebestény László)

A Kalmár László Programozói Verseny országos döntõjében
1. helyezést ért el Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló
18. helyezést ért el Kónya Csaba 11.D osztályos tanuló
(tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter)

Az 1998. évi Nemzetközi Informatikai Diákolimpiai Válogatóversenyen
5. helyezést ért el Szabó Gábor 1/13.Q osztályos tanuló
6. helyezést ért el Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló
11. helyezést ért el Pósta Zoltán 1/13.Q osztályos tanuló
(tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter, Sebestény László)

A Budapesti Számítástechnikai Alkalmazói Versenyen
6. helyezést ért el Aranyossy Gergely 12.D osztályos tanuló
9. helyezést ért el Koók Dávid 10.A osztályos tanuló
(tanáraik: Sebestény László, Szabóné Nagy Dóra)

1998/99

A "John Kemeny" Programozói Verseny országos döntõjébe jutottak:
Papp György Balázs 10.A, Potemszky Dániel 10.A osztályos tanulók
(tanáruk: Sebestény László)

A Guards Távközlési Rt. által meghirdetett OTT/HON/LAP tervezõ és készítõ pályázaton
iskolánk csapata, a "HT Corporation" (Pósta Zoltán, Protzner György, Balla Gábor) a 2. helyet érte el, megszerezve a "Tartalmilag legjobb" kategória díját is.

1999/2000

Kalmár László Országos Számítástechnikai Alkalmazói Verseny országos döntõjében
22. helyezést ért el Balog Enikõ 9.D osztályos tanuló
(tanára: Fehérné Dallos Eszter)

Kerületi Számítástechnikai Alkalmazói Versenyen
Egyéniben
1. helyezést ért el Béres András 9. D osztályos tanuló
4. helyezést ért el Lichtenberger Tamás 12.G osztályos tanuló
Csapatban
az I. kategóriában 2. helyezést elérő csapat: Béres András, Missura Mátyás, Balog Enikő 9.D
a II. kategóriában 2. helyezést elérő csapat: Lichtenberger Tamás 11.G, Koók Dávid 12.A, Balázs Csaba 12.A
(tanáraik: Fehérné Dallos Eszter, Bánhegyesi Zoltán)

2000/2001

Kerületi Programozói Versenyen
1. helyezést ért el Balog Enikő 10.D osztályos tanuló
2. helyezést értek el Béres András 10.D, Németh Péter 9.B osztályos tanulók
3. helyezést ért el Sisa László 9.B osztályos tanuló
(tanáraik: Fehérné Dallos Eszter, Bánhegyesi Zoltán)

Kerületi Számítástechnikai Alkalmazói Versenyen
Egyéniben
az I. kategóriában
1. helyezést ért el Béres András 10.D osztályos tanuló
5. helyezést ért el Balog Enikő 10.D osztályos tanuló
7. helyezést ért el Páll Zoltán 10.D osztályos tanuló
a II. kategóriában
1. helyezést ért el Szikszai Gergely 12.G osztályos tanuló
2. helyezést ért el Lichtenberger Tamás 12.G osztályos tanuló
3. helyezést ért el Laboda Tamás 11.F osztályos tanuló
Csapatban
az I. kategóriában 1. helyezést elérő csapat: Béres András, Balog Enikő, Páll Zoltán 10.D
a II. kategóriában 1. helyezést elérő csapat: Laboda Tamás 11.F, Lichtenberger Tamás 12.G, Szikszai Gergely 12.G
(tanáraik: Fehérné Dallos Eszter, Harszti János)

2001/2002

A XI. Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Versenyen
Kiemelt dicséretben részesült Németh Péter György 10.B osztályos tanuló
"Nem látom a képernyőt, de el tudom olvasni" című pályázatával
(konzulense: Nagy László)

A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Versenyen
2. fordulóba jutott Sisa László 10.B osztályos tanuló
(tanára: Bánhegyesi Zoltán)

Hajdú-Bihar megyei TIT által szervezett Országos Tehetséggondozó Versenyen
számítástechnikából 7. helyezést ért el Benke Dávid 11.F osztályos tanuló

Budapesti gimnáziumok számítástechnikai alkalmazói versenyén I. kategóriában
20. helyezést ért el Ligeti Zoltán 9.B osztályos tanuló
II. kategóriában
2. helyezést ért el Szabó Péter 12.F osztályos tanuló
10. helyezést értek el Laboda Tamás 12.F, Török Balázs 12.G osztályos tanulók
12. helyezést ért el Béres András 11.D osztályos tanuló
(tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter, Kaszibáné P. Márta)

Kerületi számítástechnikai alkalmazói versenyen
egyéniben
1. helyezést ért el Béres András 11.D osztályos tanuló
2. helyezést ért el Szabó Péter 12.F osztályos tanuló
(tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter)
csapatban
1. helyezést értek el Béres András 11.D, Szabó Péter 12.F, Balázs Attila 11.D osztályos tanulók
2. helyezést értek el Pataki Attila, Gazdag László, Sütő Péter 9.B osztályos tanulók.
(tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter, Kaszibáné P. Márta)

2002/2003

A XII. Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Versenyen
Kiemelt dicséretben részesült Németh Péter György 11.B osztályos tanuló
"Hármas, négyes számrendszer alkalmazása vezető polimerekkel a számítógépek működtetésében" című pályázatával
(konzulense: Nagy László)

A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Versenyen
2. fordulóba jutottak Balog Enikő 12.D, Béres András, 12.D, Gazdag László 10.B osztályos tanulók
(tanáraik: Fehérné Dallos Eszter, Kaszibáné Paulheim Márta)

Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékversenyen
2. fordulóba jutottak Gazdag László, Pataki Attila, Ligeti Zoltán 10.B osztályos tanulók
(tanáruk: Kaszibáné Paulheim Márta)

Fővárosi Informatika Alkalmazói Verseny döntőjében
I. kategóriában
9. helyezést ért el Pataki Attila 10.B osztályos tanuló
13. helyezést ért el Gazdag László 10.B osztályos tanuló
II. kategóriában
6. helyezést ért el Béres András 12.D osztályos tanuló
(tanáraik: Fehérné Dallos Eszter, Kaszibáné P. Márta)

© LKG, 2002.