LKG Leövey Klára Gimnázium / FényÉvkönyv

Tanulmányi versenyeken elért eredmények

A Rákóczi Szövetség által meghirdetett "Magyarország története az elsõ világháborúban" elnevezésû nemzetközi versenyen
15. helyezést elért csapat:
Arányi Attila 12.A, Dikovics János 12.A, Nyitrai Gergely 12.A
(tanáruk: Bors Lászlóné)

A Matthias Rex Társaság által lebonyolított "1000 év Európában" elnevezésû nemzetközi történelmi és mûveltségi vetélkedõn döntõbe jutott csapat:
Ács Barbara 12.A, Bleha Annamária 12. A, Arányi Attila 12.A, Dikovics János 12.A, Nyitrai Gergely 12.A
(tanáruk: Bors Lászlóné)

A Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny 2000. Évi magyarországi döntõjében
51. helyezést ért el Fekete Zoltán 8.G osztályos tanuló
(tanára: ***)

Az országos Gordiusz matematika tesztversenyen
9. évfolyamon
2. helyezést elért csapat: Kiss Katalin 9.D, Péter Zsolt 9.D, Vass Karinna 9.F
(tanáruk: ***)
11. évfolyamon
2. helyezést elért csapat: Zsigmond Attila 11.G, Papp András 11.B, Agócs Mónika 11.G
(tanáruk: ***)

A Honismereti Társaság által meghirdetett Felkelt a Napunk elnevezésû verseny országos területi döntõjén
3. helyezést elért csapat:
Arányi Attila 12.A, Dikovics János 12.A, Vincze Linda 12.G
(tanáruk: Bors Lászlóné)

A Szombathelyi Ifjúsági Kabinet Iroda által meghirdetett "Tudod hol élsz?" elnevezésû Európai Uniós versenyen
2. helyezést elért csapat:
Arányi Attila 12.A, Dikovics János 12.A, Gerdelics Ágnes 12.A, Császári Tímea 12.A
(tanáruk: Bors Lászlóné)

Országos Népdaléneklési Versenyen
ezüst minõsítést kapott Petõ Szabina 12.B osztályos tanuló
(tanára: Gróf Gizella)

Hajdú-Bihar megyei TIT által szervezett országos tehetséggondozó versenyen
biológiából
10. évfolyamon
6. helyezést ért el Balázs Rita 10.G osztályos tanuló
8. helyezést ért el Ujvárosi Mariann 10.G osztályos tanuló
12. évfolyamon
5. helyezést ért el Szabó Ildikó 12.G osztályos tanuló
6. helyezést ért el Hock Zsófia 12.G osztályos tanuló
7. helyezést ért el Hellebrandt Hajnalka 12.B osztályos tanuló
(tanáruk: Sebõkné Orosz Katalin)
történelembõl
9. évfolyamon
22. helyezést ért el Hole Dóra 9.C osztályos tanuló
23. helyezést ért el Csákvári István 9.G osztályos tanuló
24. helyezést ért el Szilágyi Gábor 9.G osztályos tanuló
10. évfolyamon
13. helyezést ért el Lazányi Katalin 10.G osztályos tanuló
12. évfolyamon
2. helyezést ért el Arányi Attila 12.A osztályos tanuló
4. helyezést ért el Császári Tímea 12.A osztályos tanuló
24. helyezést ért el Sereghy Katalin 12.G osztályos tanuló
(tanáraik: Bors Lászlóné, Kauders Tamás)
számítástechnikából
17. helyezést ért el Benke Dávid 9.F osztályos tanuló

Kalmár László Országos Számítástechnikai Alkalmazói Verseny országos döntõjében
22. helyezést ért el Balog Enikõ 9.D osztályos tanuló
(tanára: Fehérné Dallos Eszter)

Fõvárosi Népdaléneklési Versenyen
ének kategóriában
1. helyezést ért el Petõ Szabina 12.B osztályos tanuló
3. helyezést ért el Deák Fruzsina 9.C osztályos tanuló
hangszeres kategóriában
1. helyezést ért el Deák Fruzsina 9.C osztályos tanuló
(tanáruk: Gróf Gizella)

A Honismereti Társaság által meghirdetett Felkelt a Napunk millenniumi emlékverseny budapesti döntõjén
2. helyezést elért (és országos döntõbe jutott) csapat:
Arányi Attila 12.A, Dikovics János 12.A, Vincze Linda 12.G
4. helyezést elért csapat:
Fenyvesi Tamás 10.G, Miklóshalmi Zsolt 10.G, Tóth András 10.G
7. helyezést elért csapat:
Palya Tímea 10.G, Reiner Patrícia 10.G, Mató Nikolett 10.F
8. helyezést elért csapat:
Csató Zsuzsa 11.B, Gaál Krisztina 11.B, Farkas Mónika 11.B
(tanáruk: Bors Lászlóné)

A Budapesti Városvédõ Egyesület által meghirdetett "Itt járt a király" c. versenyen
7. helyezést elért csapat:
Palya Tímea 10.G, Reiner Patrícia 10.G, Mató Nikolett 10.F
Egyéniben 3. helyezést ért el Palya Tímea 10.G osztályos tanuló
21. helyezést elért csapat:
Sigmund Tamás, Szûcs Péter, Vincze Zoltán 11.B
(tanáruk: Bors Lászlóné)

A Szemere Bertalan Gimnázium által szervezett fõvárosi Radnóti - versenyen
II. díjat kapott Deák Fruzsina 9.C
(tanára: Papp Béla)

A Gordiusz matematika tesztverseny budapesti területi fordulójában
9. évfolyamon
7. helyezést ért el Péter Zsolt 9.D osztályos tanuló
8. helyezést ért el Vas Korinna 9.F osztályos tanuló
10. helyezést ért el Kis Katalin 9. F osztályos tanuló
11. évfolyamon
9. helyezést ért el Zsigmond Attila 11.G osztályos tanuló
10. helyezést ért el Papp András 11.B osztályos tanuló
12. évfolyamon
5. helyezést ért el Bakó Péter 12.A osztályos tanuló
(tanáraik: ***)

Kerületi József Attila versenyen
2. díjat kapott Gluscevic Mirej 9.C osztályos tanuló
3. díjat kapott Konyecsni Dóra 9.F osztályos tanuló
(tanáraik: Papp Béla, Dr.Kutassyné W. Melinda)

Kerületi helyesírási versenyen
2. díjat kapott Gér Szilvia 7.F osztályos tanuló
(tanára: Dr. Kutassyné W. Melinda)

Kerületi Vajda János versmondó versenyen
2. díjat kapott Perna Rita 11.B osztályos tanuló
(tanára: ***)

Kerületi prózamondó versenyen
2. díjat kapott Fekete Bernadett 8.F osztályos tanuló
(tanára: Dr. Némethné Nagy Viktória)

Kerületi Goethe-versenyen
3. helyezést ért el a 10.F osztály csapata:
Wenszky Ágnes, Pelikán Ildikó, Takács Eszter, Al-Hassan Samantha, Raffai Lívia
(tanáruk: Szilaj Gabriella)

Kerületi francia szépkiejtési versenyen
Alapszinten:
1. helyezést ért el Fekete Bernadett 8.F osztályos tanuló
Középszinten:
5. helyezést ért el Kis Klára 10.F osztályos tanuló
6. helyezést ért el Reha Erika 10.A osztályos tanuló
(tanáraik: Dr. Licskóné dr.Bóna Anna, Horváth Zsolt)

Kerületi Szent-Györgyi vetélkedõn
1. helyezést elérõ csapat:
Balogh Balázs 12.B, Hellebrand Hajnalka 12.B, Újvárosi Mariann 10.G, Balázs Rita 10.G, Arany Tóth Zoltán 9.G
(tanáruk: Sebõkné Orosz Katalin)

Kerületi biológia tesztversenyen
1. helyezést ért el Papp Enikõ 12.G osztályos tanuló
2. helyezést ért el Hock Zsófia 12.G osztályos tanuló
3. helyezést ért el Hellebrand Hajnalka 12.B osztályos tanuló
(tanáruk: Sebõkné Orosz Katalin)

Komplex biológiai - környezetvédelmi vetélkedõn
1. helyezést elérõ csapat:
Hock Zsófia 12.G, Balogh Balázs 12.B, Kerékgyártó László 9.G, Szilágyi Gábor 9.G, Csákvári István 9.G
(tanáruk: Sebõkné Orosz Katalin)

Az "Árpádok nyomában" elnevezésû kerületi történelem versenyen
1. helyezést elért csapat:
Palya Tímea 10.G, Reiner Patrícia 10.G, Mató Nikolett 10.F
(tanáruk: Bors Lászlóné)

Kerületi Számítástechnikai Alkalmazói Versenyen
Egyéniben
1. helyezést ért el Béres András 9. D osztályos tanuló
4. helyezést ért el Lichtenberger Tamás 12.G osztályos tanuló
Csapatban
az I. kategóriában 2. helyezést elérõ csapat:
Béres András, Missura Mátyás, Balog Enikõ 9.D
a II. kategóriában 2. helyezést elérõ csapat:
Lichtenberger Tamás 11.G, Koók Dávid 12.A, Balázs Csaba 12.A
(tanáraik: Fehérné Dallos Eszter, Bánhegyesi Zoltán)

Kerületi matematika versenyen
3. helyezést ért el Catano Péter 10.G osztályos tanuló
(tanára: ***)

Kerületi angol mûfordítói verseny pre-intermediate kategóriájában
3. helyezést ért el Reimann Eszter 10.G osztályos tanuló
(tanára: Fehérvári Zsolt)

Kerületi kamaraéneklési versenyen
kiemelt arany minõsítést kapott a Leövey Klára Gimnázium leány kamarakórusa
arany minõsítést kapott
a 12. B zenei tagozat kamarakórusa
a 10. B zenei tagozat kamarakórusa
ezüst minõsítést kapott
a 9.C humán tagozat kamarakórusa
a 8.F kamarakórusa
Deák Fruzsina 9.C; Walkó Csaba 12.B
(tanáruk: Gróf Gizella, Vidáné Cseri Piroska)

© LKG, 2002.