Néhány szó iskolánk könyvtáráról

Könyvtárunk továbbra is a meggyötört szívek, érzõ lelkek, túlkoros visszatérõk, tanulni vágyók menedéke. Persze vannak olyanok is, akik kötelezõ olvasmányokat keresnek, netán valamely versenyre készülvén tanáraink társaságában vizslatják a lexikonokat, szakkönyveket, keresik a szép magyar szövegeket, verseket.
Bár ebben a tanévben kevesebb pénz jutott a könyvtári állomány bõvítésére, néhány kézikönyv, szótár gyarapította a szakmai munkaközösségeket. S hogy "kicsinyeinkrõl" se feledkezzünk meg, a Szemtanú-sorozat számos kötetével láttuk el a könyvtárat.
Kár, hogy a folyóiratokat elsõsorban a tanárok olvassák, de a lassan szaporodó könyvtári órák lehetõséget biztosítanak arra, hogy felhívják a tanulók figyelmét a periodikák forgatásának jelentõségére.
Könyvtárunk helyet ad kulturális rendezvényeknek is, így legutóbb Pécsi Marcellék remek zenés délutánját élvezhettük a Leövey-napokon.
Várjuk a folytatást!

Sebestyén Judit