Sportkör

A leigazolt természetjárók (375 fõ) sportcsoportja mellett a röplabdások (34 fõ), a kosárlabdások (26 fõ) és a labdarúgók (14 fõ) sportcsoportja képviseli iskolánkat a különbözõ sportversenyeken, bajnokságokban. Dicséret illeti mindannyiukat, mert a tanulás mellett szorgalmas munkával készülnek versenyeikre.

Röplabda

Edzõtáborral s nagy tervekkel kezdtük az idei tanévet. Balatonalmádiban augusztus 16-20 között tartottuk elsõ edzõtáborukat. Naponta 2x2 órát edzettünk - igen jó hangulatban - legyûrve a fáradtságot. Szerencsére jutott idõ és energia strandolásra és némi esti szórakozásra is. (Furcsa módon estére sem fáradtság, sem izomláz nem maradt!) A tábor összességében hasznosnak bizonyult. A lányok fizikai képességei sokat fejlõdtek, technikai tudásuk rengeteget javult.
Hazatérve folytattuk felkészülésünket az idei bajnokságra. Serdülõ (IV. korcsoport) és ifi (V. korcsoport) csapatunkkal indultunk a középiskolás bajnokságban. Összesen 27 mérkõzést játszottunk, s ebbõl csak négyet vesztettünk. A serdülõk az utolsó pillanatig az elsõ helyen álltak. Végül csupán rosszabb játszma-aránnyal kényszerültek a 2. helyre. Az ifik 18 csapat közül a tisztes 3. helyet szerezték meg.

Eredményeink:

Galambos Krisztina 9.F
Jassenovics Zsanett 9.G

További eredményeink
Három játékosunkat - Szûcs Zsuzsa 12.G, Török Tímea 12.G, Galambos Krisztina 9.F - beválogatták a budapesti válogatottba:
A csopaki diákolimpián a két elsõ hely mellett elhoztuk a legjobb röplabdásnak járó címet is mindkét korosztályban Búr Teodóra 10.A és Galambos Krisztina 9.F révén.
Nem röplabda, de csopaki eredmény: az általános iskolások asztalitenisz versenyén II. helyezett lett Szakál Zsófia 8.F osztályos tanuló.

Dr. Karácsony Istvánné

Labdarúgás

Gimnáziumunk kispályás labdarúgó csapatának, bár a megelõzõ években is szerepelt a Középiskolás Bajnokságban, az elsõ jelentõsebb eredményt a tavalyi évben sikerült elérnie a 4. hely megszerzésével. Reménykedve vártuk a idei szezon megkezdését, nemhiába, hiszen bizakodásunk az elsõ fordulókat követõen igazolódni látszott. Szerencsére sikerült kiharcolnunk egy napot, amikor edzést is tarthattunk a tornacsarnokban. A jó formának köszönhetõen az õszi idényt fölényesen vezetve az elsõ helyen zártuk csoportunkban. A tavaszi idõszakban már csak vezetõ helyünk megõrzése és csoportgyõztesként a döntõbe jutás volt a cél, amit sikerült elérnünk annak ellenére, hogy tavasszal már négy csoportgyõztes találkozott.
Elsõ mérkõzésünket megnyerve már az elsõ helyért játszhattunk. A döntõ igen nagy küzdelmet hozott, és a rendes játékidõben elért döntetlen után következtek a büntetõrúgások. A kötelezõ három hétméteres után még mindig nem dõlt el a mérkõzés. A negyedik párra maradt a döntés, ami után mi örülhettünk. MEGNYERTÜK! Az 1999-2000. évi Középiskolás Kispályás Bajnokság gyõztese a Leövey Klára Gimnázium csapata.
"Természetesen" emellett még a Kerületi Bajnokság elsõ helyét is elhódítottuk.

A csapat tagjai:
Arányi Attila 12. A