LKG Leövey Klára Gimnázium / FényÉvkönyv

Tanulmányi versenyeken elért eredmények

Az 1997. évi, Fokvárosban megrendezett Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI'97)

  • Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló

bronzérmet szerzett. (Tanára: Bánhegyesi Zoltán)

A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Verseny országos döntôjében

  • 1. helyezést ért el Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló
  • 12. helyezést ért el Szabó Gábor 1/13.Q osztályos tanuló
  • 17. helyezést ért el Pósta Zoltán 1/13.Q osztályos tanuló
  • 42. helyezést ért el Kónya Csaba 11.D osztályos tanuló
  • 68. helyezést ért el Lukácsy Gergely 12.D osztályos tanuló
  • (Tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter, Sebestény László)

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos döntôjében orosz nyelvbôl

  • 6. helyezést ért el Zsák Krisztina 12.A osztályos tanuló
  • (Tanára: dr. Pócs Ilona)

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos döntôjében matematikából

  • 19. helyezést ért el Antal Viktor 12.G osztályos tanuló
  • (Tanára: Buró Lászlóné)

A Kalmár László Programozói Verseny országos döntôjében

  • 1. helyezést ért el Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló
  • 18. helyezést ért el Kónya Csaba 11.D osztályos tanuló
  • (Tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter)

A Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny 1998. évi magyarországi döntôjében

  • 6. helyezést ért el Antal Viktor 12.G osztályos tanuló
  • 8. helyezést ért el Kónya Csaba 11.D osztályos tanuló
  • 16. helyezést ért el Nyikos Péter 12.D osztályos tanuló
  • 40. helyezést ért el Takács Tibor 12.D osztályos tanuló
  • 54. helyezést ért el Vizsy Krisztián 12.D osztályos tanuló
  • (Tanáraik: Buró Lászlóné, Fehérné Dallos Eszter, Szabóné Nagy Dóra)

A VII. Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Versenyen

  • 1. díjat nyert Máté Csaba 12.D osztályos tanuló
  • "Assembly nyelven írt operációs rendszer" címû pályázatával

Az "Európa Tavasza" nemzetközi történelem versenyen

  • 9. helyezést ért el az Üstökösök csapat:
    • Antal Viktor 12.G, Bencze Lajos 12.G, Hirsch Márta 12.G, Vincze Szilvia 12.G

  • 10. helyezést ért el a Viharsarok csapat:
    • Aranyossy Márta 11.G, Csorba Eszter 11.G, Irányi Dóra 11.G, Kiss Orsolya 11.G

  • 12. helyezést ért el a Szamba csapat:
    • Deme Judit 12.B, Mézes Linda 12.B, Takács Gábor 12.B, Turcsik Eszter 12.B

    (Tanáruk: Bors Lászlóné)

A Gordiusz Matematika Tesztverseny 1998. évi országos döntôjében

  • 13. helyezést ért el Kónya Csaba 11.D osztályos tanuló
  • 18. helyezést ért el Vizsy Krisztián 12.D osztályos tanuló
  • (Tanáraik: Fehérné Dallos Eszter, Szabóné Nagy Dóra)

Az 1998. évi Nemzetközi Informatikai Diákolimpiai Válogatóversenyen

  • 5. helyezést ért el Szabó Gábor 1/13.Q osztályos tanuló
  • 6. helyezést ért el Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló
  • 11. helyezést ért el Pósta Zoltán 1/13.Q osztályos tanuló
  • (Tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter, Sebestény László)

A budapesti Számítástechnikai Alkalmazói Versenyen

  • 6. helyezést ért el Aranyossy Gergely 12.D osztályos tanuló
  • 9. helyezést ért el Koók Dávid 10.A osztályos tanuló
  • (Tanáraik: Sebestény László, Szabóné Nagy Dóra)

A Gordiusz Matematika Tesztverseny budapesti területi fordulójában

11. évfolyamon

  • 1. helyezést ért el Kónya Csaba 11.D osztályos tanuló
  • 2. helyezést ért el Aranyossy Márta 11.G osztályos tanuló
  • 4. helyezést ért el Tóth Péter András 11.D osztályos tanuló
  • (Tanáraik: Fehérné Dallos Eszter, Szabóné Nagy Dóra)

12. évfolyamon

  • 1. helyezést ért el Vissy Krisztián 12.D osztályos tanuló
  • 2. helyezést ért el Nyikos Péter 12.D osztályos tanuló
  • 3. helyezést ért el Szabó Viktor 12.D osztályos tanuló
  • 4. helyezést ért el Jánosi Mátyás 12.D osztályos tanuló
  • (Tanáraik: Bánhegyesi Zoltán, Fehérné Dallos Eszter)

Az Országos Középiskolai Népdaléneklési Versenyen

  • Különdíjban részesült Kozicz Eszter 11.C osztályos tanuló
  • (tanárai: Gróf Gizella, Budai Ilona)

Az Édes anyanyelvünk verseny országos döntôjében

    "Okleveles dicséretben" részesült Aranyossy Márta 11.G osztályos tanuló

    (Tanára: dr. Kutasyné Weisz Melinda)

A Szép magyar beszéd verseny országos döntôjében

    "Okleveles dicséretben" részesült Kurunczi Adrienn 12.A osztályos tanuló

    (Tanára: Simon Klára)

A TIT Országos Levelezô Feladatmegoldó Versenyen 7. évfolyamon

  • matematikából 85. helyezést ért el Csaszny Gábor 7.G osztályos tanuló
  • (tanára: Fábián Tamásné)

  • informatikából 14. helyezést ért el Csaszny Gábor 7.G osztályos tanuló
  • (tanára: Szabóné Nagy Dóra)

A Hajdú-Bihar Megyei TIT német nyelvi "levelezôs" versenyén

  • 2. helyezést ért el Sándor Gábor 9.G osztályos tanuló
  • 3. helyezést ért el Magyari Ildikó 10.G osztályos tanuló
  • (tanáruk: Szilaj Gabriella)

A budapesti Vörösmarty versmondó versenyen

  • III. díjban részesült Farkas Ottília 11.C osztályos tanuló
  • (tanára: Papp Béla)

"Allons en France '98" francia nyelvi verseny budapesti döntôjében

  • 20. helyezést ért el Kosik Attila, 12.D osztályos tanuló
  • (tanára: Horváth Zsolt)

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 150. évfordulójára rendezett kerületi történelemi versenyen

  • I. helyezést ért el a Khálsza nevû csapat
    • Bencze Lajos 12.G, Dikovics János 10.A, Király Péter 10.G, Kovács Rita 11.G, Mézes Linda 12.B

    (Felkészítô tanár: Bors Lászlóné)

Kerületi biológia versenyen

  • 1. helyezést ért el Gál Emese 12.G osztályos tanuló
  • 2. helyezést ért el Hriczán Zsuzsanna 12.G osztályos tanuló
  • 3. helyezést ért el Szemerédi Katalin 12.G osztályos tanuló
  • (tanáruk: Sebôkné Orosz Katalin)

Kerületi környezetvédelmi csapatversenyen

  • 1. helyezést elért csapat:
    • Balogh Gergely 11.G., Panyi Tamás 11.G., Herpai Zsolt 11.G., Kinizsi Gergely 11.G.

  • 2. helyezést elért csapat:
    • László Helga 11.G., Aradi Adrienn 11.G., Hock Zsófia 10.G., Csüdör Dénes 11.G.

    (tanáruk: Sebôkné Orosz Katalin)

Kerületi prózamondó versenyen

7.-8. évfolyamon

  • 1. díjban részesült Zékány Andor 7.G
  • Dicséretben részesült Tihanyi Lajos 7.F
  • (tanáraik: Simon Klára, dr. Kutassyné Weisz Melinda)

9-12. évfolyamon

  • 1. díjban részesült Schittler Hajnalka 11.B
  • Dicséret részesült Farkas Ottilia 11.C
  • (tanáraik: dr. Kutassyné Weisz Melinda, Papp Béla)

Kerületi helyesírási versenyen

  • 7-8. évfolyamon 3. helyezést ért el Raffay Lívia 8.G
  • (tanára: dr. Nagy Emília)

A kerületi "English Day" keretében megrendezett esszé-író versenyben holtversenyben

  • 1. helyezést ért el Kimmel Zoltán 10.A osztályos tanuló
  • (tanára: Heimann László)

© LKG, 2002.