LKG Leövey Klára Gimnázium / FényÉvkönyv

Tanulmányi versenyeken elért eredmények

A Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny 1999. évi magyarországi döntõjében
2. helyezést ért el Kónya Csaba 12.D osztályos tanuló
32. helyezést ért el Fekete Zoltán 7.G osztályos tanuló
64. helyezést ért el Aranyossy Márta 12.G osztályos tanuló
(tanáruk: Fehérné Dallos Eszter)

"Ifjak a hõsök nyomában" nemzetközi történelmi versenyen nemzetközi táborban való részvételt nyertek
1.csapat: Gerdelics Ágnes 11. G, Császári Tímea 11. G
2. csapat: Kiss Szilvia 10.B, Krizsán Péter 10.B, Tüske Ágnes 10.B
3. csapat: Vincze Linda 11.G, Magyari Ildikó 11.G, Papp Ildikó 11.G
(tanáruk: Bors Lászlóné)

A Nemzetközi Térképészeti Társulás (ICA) 1999-es térképrajz-pályázatán
Koczó Gabriella 10.A "A hat földrész" címû térképe képviseli Magyarországot Kanadában
Dicsérõ oklevelet kapott: Kis Klára 9.F, Kis Katalin 8.F Surányi Adrienn 9.F
(tanáraik: Dorogi Lászlóné és Kertész István)

"Budapest arcai" országos történelmi versenyen
1. helyezést elért csapat: Kovács Rita 12.G, László Helga 12. G, Kiss Orsolya 12. G, Gubola Eszter 12.G, Panyi Tamás 12.G, Török Dóra 12.G
(tanáruk: Bors Lászlóné)

"48 öröksége" országos történelmi versenyen
7. helyezést elért csapat:
Dikovics János 11.A, Arányi Attila 11.A, Hõnyi Emese 11.A
9. helyezést elért csapat:
Beregi Andrea 11.G, Vincze Linda 11.G, Király Péter 11.G
(tanáruk: Bors Lászlóné)

A Középiskolai Matematikai Lapok 1997/98. évi pontversenyén
*** helyezést ért el Aranyossy Márta 11.D osztályos tanuló
(tanára: Fehérné Dallos Eszter)

A Hajdú-Bihar megyei TIT országos tehetséggondozó versenyén
történelembõl
a 11. évfolyamon
1. helyezést ért el Dikovics János 11.A osztályos tanuló
2. helyezést ért el Császári Tímea 11.A osztályos tanuló
3. helyezést ért el Arányi Attila 11.A osztályos tanuló
5. helyezést ért el Gerdelics Ágnes 11.A osztályos tanuló
(tanáruk: Bors Lászlóné)

biológiából
a 11. évfolyamon
11. helyezést ért el Szabó Ildikó 11.G osztályos tanuló
16. helyezést ért el Hock Zsófia 11.G osztályos tanuló
(tanáruk: Sebõkné Orosz Katalin)

történelembõl
a 10. évfolyamon
16. helyezést ért el Barta Ivett 10.G osztályos tanuló
17. helyezést ért el Szabó Katalin 10.B osztályos tanuló
21. helyezést ért el Fülöp Krisztina 10.B osztályos tanuló
28.. helyezést ért el Csobánki Zsuzsa 10.G osztályos tanuló

A Gordiusz matematika tesztverseny budapesti területi fordulójában
9. évfolyamon
2. helyezést ért el Wéber Zoltán 9.B osztályos tanuló
5. helyezést ért el Kurucz Ferenc 9.B osztályos tanuló
11. évfolyamon
5. helyezést ért el Németh Zsolt 11.A osztályos tanuló
12. évfolyamon
2. helyezést ért el Kónya Csaba 12.D osztályos tanuló
3. helyezést ért el Aranyossy Márta 12.G osztályos tanuló
4. helyezést ért el Tóth Péter András 12.D osztályos tanuló
5. helyezést ért el Tóth Péter 12.D osztályos tanuló
(tanáraik: Duffek Valéria, Fehérné Dallos Eszter, Kaszibáné Paulheim Márta)

A fõvárosi Vörösmarty versmondó versenyen
III. díjban részesült Gémes Antal 12.B osztályos tanuló
(tanára: dr. Kutassyné Weisz Melinda)

A budapesti "Társadalom és állampolgári ismeretek" versenyen
11. helyezést elért csapat: Aradi Adrienn 12.G, Kovács Rita 12.G, Csüdör Dénes 12.G, Horváth Marcell 12. A
(tanáruk: Bors Lászlóné)

A fõvárosi "drog" vetélkedõn
holtversenyben 6.-7. helyezést értek el a 9.G és a 10.G osztályok csapatai
(tanáraik: Gerséné Varga Ildikó, Sebõkné Orosz Katalin)

A "John Kemeny" Programozói Verseny
országos döntõjébe jutottak: Papp György Balázs 10.A, Potemszky Dániel 10.A osztályos tanulók
(tanáruk: Sebestény László)

Varga Tamás Matematika Verseny
középdöntõjébe jutottak: Tihanyi Lajos 8.F, Klötzl László 8.G osztályos tanulók
(tanáraik: Duffek Valéria, Fábián Tamásné)

Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen matematikából
középdöntõbe jutottak: Aranyossy Márta 12.G, Kónya Csaba 12.D osztályos tanulók
(tanáruk: Fehérné Dallos Eszter)

"Egy nagyváros születése" kerületi történelem versenyen
1. helyezést elért csapat:
Palya Tímea , 9.G, Reiner Patrícia 9.G, Mató Nikolett 9.F
2. helyezést elért csapat:
Arányi Attila 11.A, Gerdelics Ágnes 11.A, Császári Tímea 11.A
3. helyezést elért csapat:
Gaál Krisztina 10.B, Csató Zsuzsanna 10.B, Ruzsinszky Enikõ 10. B
(tanáruk: Bors Lászlóné)

Kerületi környezetvédelmi csapatversenyen
1. helyezést elért csapat:
Hock Zsófia 11.G, Gábor Krisztina 11.B, Béki Zita 11.B, Hellebrand Hajnalka 11.B, Balogh Balázs 11.B
(tanáruk: Sebõkné Orosz Katalin)

Kerületi biológia tesztversenyen
1. helyezést ért el László Helga 12.G osztályos tanuló
2. helyezést ért el Hock Zsófia 11.G osztályos tanuló
3. helyezést ért el Hellebrand Hajnalka 11.B osztályos tanuló
(tanáruk: Sebõkné Orosz Katalin)

Kerületi topográfiai vetélkedõn
1. helyezést ért el Sigmund Tamás 10.B osztályos tanuló
3. helyezést ért el Horváth Attila 12.A osztályos tanuló
(tanáruk: Dorogi Lászlóné)

Kerületi verseny matematika versenyen (10. évfolyamon)
3. helyezést ért el Hellebrandt Márk 10.A és Zsigmond Attila 10.G osztályos tanulók
(tanáruk: Rábai Edit)

"Természettudósok a XIX. században" kerületi vetélkedõn
2. helyezést elért csapat:
Csákvári István, Szilágyi Gábor, Vas Korina, Galambos Krisztina (8. évf.)
5. helyezést elért csapat:
Besnyõi Vera, Fekete Bernadett, Havas Kinga, Kalázdi Tamás (7.F)
(tanáraik: Bors Lászlóné, Duffek Valéria, Fábián Tamásné)

"Nyelvünkben élünk" kerületi anyanyelvi kommunikációs versenyen
III. díjban részesült Matkovics Zora 7.G osztályos tanuló
(tanára: dr. Nagy Emília)

Kerületi prózamondó versenyen
I. díjban részesült Konyecsni Dóra 8.F osztályos tanuló
II. díjban részesült Fekete Bernadett 7.F osztályos tanuló
(tanáraik: dr. Kutassyné Weisz Melinda, dr. Némethné Nagy Viktória)

Kerületi versmondó versenyen
II. díjban részesült Fekete Bernadett 7.G osztályos tanuló
Különdíjban részesült Tóth Mariann 10.A osztályos tanuló
(tanáruk: dr. Némethné Nagy Viktória)

Kerületi "Internetes" regényírói pályázaton
I. díjban részesült Laboda Tamás 9.F osztályos tanuló
(tanára: dr. Nagy Emília)

Kerületi német mûfordító versenyen
I. díjban részesült Bárdosi Zoltán 11.G osztályos tanuló
II. díjban részesült Albert Annamária 11.G osztályos tanuló
III. díjban részesült Brúder Nóra 11.G osztályos tanuló
(tanáraik: dr. Kutassyné Weisz Melinda, Szilaj Gabriella)

A kerületi gimnáziumi Számítástechnikai Alkalmazói Versenyen
2. helyezést ért el Koók Dávid ** osztályos tanuló
3. helyezést ért el Göde János ** osztályos tanuló
4. helyezést ért el Károlyi Réka 12.G osztályos tanuló
(tanáraik: ***

A kerületi általános iskolai Számítástechnikai Alkalmazói Versenyen
2. helyezést ért el Arányi András 8.F osztályos tanuló
(tanára: Kaszibáné Paulheim Márta)

Kerületi német nyelvi versenyen
5. helyezést ért el Sárosi Júlianna 8.G osztályos tanuló
(tanára: Pandula Józsefné)

© LKG, 2002.