LKG Leövey Klára Gimnázium / FEPSZE

Szellemi Piknik, 2003

a Leövey Klára Gimnáziumban

A konferencia programja (pdf, 160kB)

A konferencia előadásainak anyagai

Plenáris előadás:

"Gyermekeink jövőjéért" - Előadó: Sipos János közoktatási helyettes államtitkár (ppt, 3 MB)

2. szekció: "Informatikáról - nem informatikusoknak"
    0. A szekció programja (+ némi kiegészités az előadásokhoz - ppt, 200 kB)
    1. Kell ez nekünk? (Informatika az iskolában) - Előadó: Bánhegyesi Zoltán, Leövey Klára Gimnázium (ppt, 700 kB)
    2. Számítógép a családban (Egy kerületi felmérés adatai, tanulságai) - Előadó: Fehérné Dallos Eszter, LKG (ppt, 1,3 MB)
    3. A vitakultúra fejlesztésének lehetőségei és új eszközei (a SCALE kutatásfejlesztési program a Leöveyben)
         - Előadók: Kauders Tamás, Sebőkné Orosz Katalin, Leövey
  A LKG Celebrate-team digitális tananyagainak bemutatói:
    4. Fizika - Egyszerű gépek, fénytörés, lencsék képalkotása (Závodszky Judit)
    5. Biológia - Aktív és passzív transzportok, a fotoszintézis (Sebőkné Orosz Katalin)
    6. Matematika - Statisztikai oktatócsomag (Bánhegyesi Zoltán)
    7. Az Excel felhasználási lehetőségei matematika órákon (Fehérné Dallos Eszter) (zip, 28 kB)

(Várjuk a többi előadás anyagát is: kérjük küldjék el a lkg@leovey.hu címre!)