Vissza a BIOLAP-ra   Köszöntő

Üdvözlöm a BIOLAP-ra látogatót!

Ezen a WEB-helyen a sejtbiológia témakörrel foglalkozó lapok olvashatók. A tananyag emészthetőbbé tétele érdekében a magyarázó szöveg mellett

- mikroszkópos felvételek

- rajzok

- animációk

találhatók.

A témafeldolgozás újszerűsége az animációk használata, ami dinamikussá (hang-, és mozgás-effektusok) teszi a mikroszkopikus környezetben lejátszódó főbb folyamatokat, megkönnyítve ezzel a tananyag befogadását. A jelenlegi gimnáziumi oktatási gyakorlatra alapozva, az animációk két szinten készültek el. Az alapórai oktatást segítő, a biokémiai folyamatokról áttekintést nyújtó videofile-ok a heti két órában történő biológiaoktatás hatékonyságát hivatottak növelni. A fakultációs vagy tagozatos szintű biológiaoktatásban használható fel hatékonyan a részletes képet nyújtó videofile, de használata előtt javasolt az áttekintő file-t megtekinteni.

A BIOLAP-ot könyvtárakban, szakórákon és otthon egyaránt használhatja tanár és diák, ehhez elég egy multimédiás PC Internet hozzáféréssel.

Hasznos időtöltést kívánok mindenkinek!

Utolsó módosítás: 2003. 05. 20.